Blog

Test na ostří nože: Jaký typ jste ve vztahu?

Už dávno neplatí, že se protiklady přitahují. Nebo ano? Společné zájmy, koníčky, způsob humoru i vzájemný pohled na svět, to jsou věci, které když se potkají, hrají dobrému vztahu parádně do karet. Ale není to pak děsná nuda? To záleží na tom, jaký jste vztahový typ. S čím jdete do boje. Jste připraveni na ostrý test? Vykasat rukávy a jdeme na to!

 

Otázka na tělo č. 1: Jste baviči?

Milujete zábavu a život berete jako jednu velkou jízdu? Chodíte rádi mezi lidi, seznamování pro vás není stres, ale zábava? Rádi cestujete a bavíte se s náhodnými kolemjdoucími? Tak to jste extroverti, kteří by se sami doma ukousali nudou. Určitě jste oblíbení v partě, nikdy nezkazíte žádnou legraci, jdete do všeho po hlavě. Jste prostě rození baviči.

Jací jsou baviči ve vztahu?

Potřebujete k sobě někoho energického, s kým se nebudete nudit. Kdo vám dokáže rozproudit krev v žilách a pustí se s vámi do každého dobrodružství. Ale pozor, nečekejte klidné vody. Nejspíš si svou energičnost budete brát i do hádek. Bude to možná občas prostě italská domácnost. Nemusíte se bát, výbušné hádky střídá velkolepé usmiřování.

Pokud si říkáte, že byste si měli k sobě najít někoho, kdo vás trochu uklidní, musíme vás zklamat. Za chvíli se začnete nudit a budete pokukovat po změně. Myslete na to a hledejte si partnera, který s vámi bude sdílet váš pohled na svět.

 

Otázka na tělo č. 2: Máte rádi jistoty a všechno „hlavně v klídku“?

Když se vás někdo dotáže, co od života očekáváte, napadají vás slova jako pohoda, jistoty a vzájemné pochopení? Máte pár nejlepších přátel a další moc nevyhledáváte? Milujete procházky v přírodě a vyrazíte mnohdy i sami? Třeba s dobou knížkou v ruce? Tak to jste typ kliďasů, kteří mají na všechno čas. Na druhé straně taky rádi plánujete, aby vás nic nepřekvapilo. Určitě se nechcete hádat kvůli zbytečnostem a radši vše proberete s klidem. Od svého partnera očekáváte hlavně jistotu, a to, že se na něj můžete spolehnout.

Jací jsou pohodáři ve vztahu?

Musíme uznat, že jste tak trochu flegmatici. To by určitě bujaří extroverti jen těžko snášeli. Najděte si proto partnera, který bude částečně jako vy. Ale pozor! Dva extrémní pohodáři to spolu dlouho nevydrží. Vždy je potřeba, aby se jeden z vás ujmul kormidla. Jeden je prostě větší lídr, který vztah tak trochu řídí. To je právě to, co potřebujete. Pokud jste typ pohodář/plánovač, a máte rádi věci tip ťop, hledejte partnera do nepohody. Někoho, kdo se umí občas trochu odvázat, aby váš život nabral obrátky.

 

Otázka na tělo č. 3: Jste snílci?

Vznášíte se často v oblacích, máte spousty rozdělaných projektů a životních snů, které jsou však často v nedohlednu? Stává se vám, že se uprostřed dne zastavíte a prostě si vychutnáváte sluníčko (i přesto, že byste měli stihnout nejbližší tramvaj na brigádu)? Nepotřebujete v životě vydělávat moc peněz, hlavně když jste bez stresu a děláte to, co vás baví? Tak to jste prvotřídní snílek. Kreativní duše, kterou nelze spoutat.

Jaký je snílek ve vztahu?

Ženy typu „snílek“ jsou nádherné víly, které životem prostě proplouvají s grácií. Nic neřeší. Muži snílci milují přírodu, hrají na kytaru a užívají si každého dne. To vše je úplná nádhera, ale ne všední realita. Proto se často dostáváte do prekérních situací, které nevíte, jak řešit. A co víc, před řešením zavíráte oči a pak propadáte depresi. Sluníčková nálada střídá oblačnost. Jste hodně uzavření a čekáte, až se bouřka přežene.

Koho k sobě potřebujete? Rozhodně ne druhého snílka. Vaši povahu skvěle doplní protějšek s vůdčími schopnostmi či energický extrovert. Potřebujete občas seskočit z nebes na zem. A naopak, někdo bude potřebovat vaši pomoc – schopnost vyletět až do oblak.

 

ZÁVĚREČNÝ TEST: HODÍTE SE K SOBĚ?

1. Těšíte se na každý společný večer, protože je plný zábavy?
2. Cítíte se s vaším partnerem příjemně, pohodlně? Nemusíte se přetvařovat?
3.  Dokážete spolu i hodinu mlčet, aniž by to bylo děsně trapné?
4. Máte podobné nápady na to, jak strávit volný den?
5. Víte, že vás má druhý opravdu rád, aniž by vám to musel říkat?
6. Víte, že se na sebe můžete spolehnout?
7. Vymýšlíte občas, jak svého partnera potěšit, třeba nějakým překvapením?
8. Píšete si každý den zprávy?

Pokud jste odpověděli 4x a více ANO, máte partnera, o kterého má cenu bojovat.
Užijte si to. Dobrý vztah je kořením života!