Blog

Seznamování naživo aneb Proč vyzkoušet Speed Dating

O online seznamkách jste už jistě slyšeli. Co když se ale při seznamování nechcete ztratit v nepřehledném množství obrázků a textových konverzací? Pokud také věříte, že je důležité si s potenciálním partnerem nebo partnerkou rozumět především osobně, čtěte dál.


Připusťme si to – každý preferuje jiný způsob seznamování. Ty, kteří nechtějí ztrácet čas online ani dlouhé večery randěním, jistě zaujme právě speed-dating. Konečně, o co tedy jde?

Jedná se o jeden večer, během kterého každý dostane možnost seznámit se s několika protějšky, obvykle kolem deseti. Ptáte se, kde že je v tom ta rychlost, speed? Na jedno setkání máte pouze několik minut. Po jejich uplynutí se páry prostřídají a vše začíná znovu. Když je večer u konce, účastníci odevzdají vyplněné karty, na kterých vyznačí, s kým by se rádi seznámili.
Když vznikne shoda, tedy „ona označí jeho a on označí ji“, jsou vyměněny kontaktní údaje.

Teď ještě zpátky ke „ztrácení času online“. Nejdříve nutno podotknout, že sám znám několik párů, které jsou spolu relativně dlouhou dobu a poznali se právě díky seznamovacím aplikacím. Bohužel je ale o mnoho víc těch, kteří pravidelně swipují a chatují, a když se poštěstí, jednou za čas jdou na rande. A to bývá první a poslední ze dvou jednoduchých důvodů:

  • Lidé vypadají jinak než na fotkách (a většinou hůř), tzn., že k „propíchnutí bubliny“ dojde už u pozdravu, a v souvislosti s tím
  • Lidé se vyjadřují a chovají jinak, než v online chatu.

Tyhle dva šoky pak často vedou k tomu, že „Rád(a) jsem tě poznal(a), napíšeme si“ při rozloučení je pouhá zdvořilostní fráze. Je snadné spočítat, že čas od první zprávy po rozloučení po schůzce je alespoň několik hodin. A můžeme začít od začátku.

Někomu může v tomto směru připadat hledání efektivity trochu nefér. Proč ale nejdřív neobjevit sympatie naživo a vyhnout se tak zbytečným překvapením?

Přemýšlíte o tom? Podívejte se na www.datein.cz.