Blog

Jak se dostat na 2. rande – návod pro muže i ženy

Randění je dřina. Mít vstupenku na první schůzku je rozhodující. Klíč od dveří do plnohodnotného vztahu vám však dá jen vydařené první rande, ze kterého odcházíte s vidinou druhé schůzky (která však není jen ve vaší hlavě).

Některé věci na prvním rande prostě musíte udělat, další je naopak lepší úplně vynechat! Které to jsou, a jak se spolehlivě dostat na druhé rande, vám prozradíme v tomto článku.

 

Využijte výhod online světa

Průzkumy dokázaly, že dva lidé, kteří se lépe znají již před prvním „opravdovým“ rande, mají o 27 % větší šanci zabodovat než lidé, kteří se poznávají až na první schůzce. Nebojte se dozvědět se o sobě více již před první schůzkou.

Pokud ještě nemáte uloveno, zkuste třeba naši seznamku naživo. Nebo jděte lovit do knihovny, kavárny, nebo jiného místa, kde si můžete rovnou chvíli nerušeně popovídat. Jaké to má výhody?

 • Budete vědět, co má váš protějšek rád a můžete ho na prvním oficiálním rande mile překvapit.
 • Můžete se na rande správně připravit, abyste zabodovali.
 • Budete mnohem méně nervózní, až dojde na první schůzku. Budete tak přirozenější a více v pohodě.
 • Budete mít skvělé téma ke konverzaci, když zavládne náhlé ticho – Společný zážitek z prvního seznámení (Jak to vnímal ten druhý? Co si o vás na první pohled myslel/myslela? Co vás na něm/ni zaujalo…a tak dále).

 

Vhodná a nevhodná místa na první rande

Pokud se chcete zalíbit a získat vstupenku nejen na druhé rande, potřebujete vhodné prostředí. Určitě zapomeňte na kino nebo párty s přáteli. Také své „rande“ nezvěte k sobě domů či na sportovní zápas. Neplánujte žádný náročný sport – pokud teda zrovna nejste golfista či nevlastníte ranč.

Ideální místo pro první schůzku je samozřejmě restaurace, příjemná kavárna s nabídkou zákusků, park, kde se dá koupit třeba káva či nějaká dobrota, procházka v přírodě apod. Můžete být také více nápadití, moment překvapení hraje ve váš prospěch.

NEZAPOMEŇTE: Chcete se hlavně poznat a popovídat si. Prostředí tedy nesmí být hlučné ani úplně tiché.

 

Na první schůzce

Určitě se držte těchto zásadních bodů:

 • Pokud jste muž, přineste ženě malou květinu – ale pozor, žádný pugét. Třeba jednu kopretinu. Je to gentlemanské gesto, které dnes potěší každou ženu.
 • Pokud jste žena – nepřehánějte to s líčidly a vsaďte na vaši přirozenou krásu. Neoblékejte se moc vyzývavě. I pohodlný outfit může podtrhnout ženskou krásu a být sexy.
 • Nemluvte moc o sobě, naopak, hodně poslouchejte a zajímejte se o toho druhého.
 • UVOLNĚTE SE. Slečna/muž na opačné straně stolu je taky jen člověk. Pokud nedokážete být přirození a pohodoví, žádné druhé rande nebude.
 • Pokud jste žena a muž vám nabídne, že za vás zaplatí, nedohadujte se s ním a s úsměvem poděkujte a přijměte.
 • Pokud jste muž, nabídněte, že útratu zaplatíte. Doprovoďte ženu domů, pokud bude souhlasit.
 • První rande končí vždy nejdále před prahem bytu!

 

Po první schůzce

Teď je ta chvíle, kdy máte čas hlavně na sebe. Nechte doznít kouzlo večera, opájejte se příjemným pocitem, že jste potkali někoho, s kým je vám dobře. Užijte si to příjemné mravenčení, a nezkazte ho tím, že hned sáhnete po mobilu. Jestli jste ze svého potencionálního partnera nadšeni, a chtěli byste mu hned napsat, jak je úžasný / úžasná, zkuste se ovládnout! První kontakt po schůzce nechejte radši až na druhý den.

Pokud však opravdu cítíte, že jste na „jedné vlně“, napište pěkné poděkování na dobrou noc. Ale pozor: rozhodně se vyvarujte sexistickým narážkám nebo sáhodlouhým zprávám. Ve stručnosti je síla. A hlavně pamatujte: Ráno je moudřejší večera.