Blog

DATEIN’ TIME! 10 důvodů, proč chodit na rande

Věděli jste, že lidé, kteří pravidelně (tedy alespoň jednou za měsíc) chodí na rande, se cítí šťastnější, spokojenější a mají více energie? A pokud jste ještě nezbystřili, teď to přijde. Ženy, které častěji randí, jsou dle veřejných průzkumů v očích mužů více sexy!

Randění přináší do života vzrušení, pomáhá v těle vyplavovat ty správné hormony a z těla ven zase škodlivé toxiny. Díky tomu jsme krásnější, žádanější a tím pádem spokojenější se sebou samými. Máme pak více energie sportovat, učit se a kreativně tvořit.

#1 Zvýšíte si sebevědomí

I šedá myška musí oprášit kožich a vystrčit čumák ze země, když jde na rande. Mít večer schůzku znamená být žádaná. Užijte si to a vězte, že pravidelný trénink v randění vám dodá tu správnou dávku sebevědomí do života. Nemusíte se vydávat za někoho, kým nejste. Jste jedinečná právě proto, že jste to vy. Myslete na to, až budete vstupovat večer do dveří.

#2 Přestanete být líní

Všechno, co je něčím nové, je vzrušující. Jít na rande znamená nesedět při pátku doma a nekoukat na seriály. Nebudete ani klopit jednoho panáka za druhým v baru, kam chodíte každý týden a nic zajímavého jste tam už tři měsíce nezažili. Poznáte nového člověka, rozšíříte si obzory. A i když z toho nic nebude, zažijete alespoň něco nového.

#3 Uděláte si čas sami na sebe

Snad nejskvělejší věcí na randění je to, že vám napumpuje život do žil. Umíte si představit, že jdete na rande s mastnými vlasy a v odrbaných starých kalhotách? Rande vás donutí udělat si chvilku na sebe. Konečně si vyřešíte to roští na hlavě, najdete tu zatracenou rtěnku a provětráte šatník.

#4 Nebudete brát život příliš vážně

Začnete říkat životu ANO. Nemusíte hned najít životní lásku, najdete však odvahu zkoušet nové věci. Přestanete se bát strašáků v hlavě a zjistíte, že je život pořádná jízda. Nevydařená schůzka nebo trapas přestanou být noční můrou. Začnete si užívat.

#5 Snížíte dávku stresu

Randění spíná v mozku tlačítko, díky kterému se vyplavují hormony štěstí. Znáte takovou tu příjemnou nervozitu před schůzkou, záchvěvy při prvním dotyku ruky, nebo když se vám někdo dlouze dívá do očí? To vše umí bleskově vymýtit stres. A úsměv na tváři po vydařeném rande vám zůstane ještě celý týden.

#6 Randění rozvíjí vaši osobnost

V dnešní době jsou klíčem k úspěchu dobré vztahy. Randění pomáhá zvyšovat naši schopnost socializace. Přestanete se bát mluvit s cizími lidmi, naučíte se být přirození i v neznámých situacích. Ušetříte tak za kurz komunikačních dovedností i za večeři. Prostě dvě mouchy jednou ranou.

#7 Poznáte skvělé lidi

Statistiky potvrzují, že k sobě přitahujeme lidi s podobnými zájmy. Mnohem častěji se stane, že potkáte opravdu zajímavého člověka, než že narazíte na ňoumu, co vám zkazí celý večer. Nemusíte se hned zamilovat. Díky randění však poznáte spousty cool lidí, dostanete se do nového prostředí a najdete si třeba skvělé přátele.

#8 Probudíte v sobě kreativce

Chodit častěji na rande nás nutí myslet kreativněji. Navštívíte místa, kam byste se normálně nevydali. Projdete muzea, zatouláte se v uličkách, objevíte romantiku pod rozkvetlým stromem. Zajdete do restaurace, kde jste nikdy nejedli a třeba ochutnáte nová exotická jídla. Probudíte v sobě fantazii.

#9 Konečně začnete sportovat a jíst zdravě

Dali jste si novoroční předsevzetí, už je skoro léto a běžecké boty jsou pořád ve skříni? Sobotní rande je přece skvělá motivace! I malá dávka sportu, dodržení pitného režimu či salát k obědu vám pomůžou ke zdárnému cíli.

#10 Budete se více smát

Smích prodlužuje život, pomáhá při hubnutí, uvolňuje napětí a dodává nadhled. I jedno rande je více než dost k tomu, abyste opět nahodili úsměv na tváři. Je vědecky dokázáno, že i nepravý úsměv, do kterého se nutíme, má tyto blahodárné účinky. Navíc, často přechází v úsměv pravý, který nám dělá život krásnější.

 

A to nejlepší nakonec. Když půjdete čas od času na rande, možná se i zamilujete. Dřív nebo později si najdete toho pravého partnera pro život. A to už snad stojí za jeden páteční večer, nemyslíte?